O firmě Produkty Kontakt

 
BONNE SANTÉ - dobré zdraví
Aromaterapeutický med


Med jako potravina i kosmetikum je známý stovky let a jeho účinky jsou rozmanité. Med s příměsí kompozic rostlinných silic má velmi široké použití i hodnotu. Chuťově jde o potravinu atraktivní a dětmi ochotně akceptovanou a v kosmetice o účinnou látku s tradičně širokým použitím v domácí péči o zdraví a krásu pleti. Tyto vlastnosti má ovšem jen kvalitní med, který je získán šetrným způsobem z čistých oblastí a je také šetrně zpracován (používáme jen český med). Pro silice je med ideální nosič a zvyšuje jejich rozmanité léčivé schopnosti, které tímto způsobem mohou být ideálně využity při různých aplikacích. Takto aditivovaný med můžete použít stejně jako neupravovaný; zapracovat podle tradičních receptur, nebo jednoduše rozpustit do vanové lázně. Harmonie krásné vůně a chuti Vás překvapí stejně jako blahodárné léčivé účinky. Ty oceníte hlavně v oblasti prevence.

Existuje mnoho kombinací pro další využití uvedených produktů, čímž se jejich vlastnosti znásobují. Všechny směsi jsou použitelné a užitečné i jako kosmetické prostředky. Mohou být použity do lokální či celkové koupele, vmíseny do základních (bez účinných látek) kosmetických krémů nebo v kombinaci s tvarohem či jogurtem použity do pleťových masek. Éterické oleje jsou dobře absorbovány jak v koupeli tak při aplikaci masky. Je třeba pouze zvolit ten nejvhodnější způsob aplikace ať už vně či vnitřně. Medy jsou velmi chutné na chlebu s máslem, ale také v čaji, teplém víně či punči. Jako potravní doplňky přinášejí speciální včelí produkty jedinečné a nenahraditelné chutě, které se jsou stále oblíbenější a aromaterapie se tak stává každodenní přírodní léčbou i prevencí

 
 
Balení: Sklenice 250 g + 500 ml nebo 15 ml vaničky


 
S grapefruitem
Grapefruitová silice (Citrus paradisi) a extrakt Schizandra chinensis

Grapefruit (Citrus paradisi) je stimulační a osvěžující agens. Vykazuje významné antidepresivní účinky a zároveň pozitivní efekt při respiračních problémech či běžném nachlazení. Působí jako psychostimulant i uklidňující agens při nervozitě a bolestech hlavy. Je vhodný pro koupele a masážní směsi určené k celkovému posílení organismu a podpoření schopnosti soustředit se.
Schizandra chinensis. Japonská medicína využívá léčebné účinky této rostliny k léčbě onemocnění jater. Deriváty z této léčivky jsou užívány také ke zlepšení funkce žaludku či celého trávicího systému. Navíc bylo zjištěno, že látky v ní obsažené mají pozitivní efekt na krevní oběh, neboť normalizují krevní tlak. Schizandra má rovněž prokázané baktericidní účinky na stafylokoky, E. Coli a některé patogenní houby. Velmi důležitým faktorem ve využití léčivých účinků rostliny je fakt, že nemá prakticky žádné vedlejší účinky a ani po delším užívání neztrácí na efektivitě. Užívání je prospěšné také v případech úzkosti, únavy, přepracování, při léčbě astmatu ( působí jako antitusikum ) a virových infekcí.


S muškátovou šalvějí a eukalyptem
Olej ze Šalvěje muškátové ( Salvia sclarea ), Eukalyptový olej ( Eucalyptus globulus ) a extrakt z Kozlíku lékařského

Šalvěj muškátová (Salvia sclarea). Rostlina bývá většinou využívána k léčbě poruch trávení a vylučování (onemocnění ledvin). Vykazuje významné účinky protikřečové, karminativní (proti nadýmání),adstringentní (stahující), povzbuzující chuť k jídlu. Lze ji doporučit jako velmi prospěšnou rovněž v případě tzv. ženských potíží.
Eukalyptus (Eucalyptus globulus). Eukalyptový olej je pravděpodobně nejúčinnějším antiseptikem ve své třídě. Vedle antiseptických účinků vykazuje také účinky stimulační. Vnitřně býval používán ve velmi nízkých dávkách při plicní tuberkulóze a dalších mikrobielních onemocněních plic a průdušek. Jeho použití vně se doporučuje při všech potížích v oblasti hrtanu.
Extrakt Kozlíku lékařského (Valeriana officinalis) Kozlík je účinným karminativním (proti nadýmání) a protikřečovým prostředkem. Má významný vliv na cerebrospinální systém a je užíván jako sedativum vyšších nervových center při nervovém vyčerpání, epilepsii, hypochondrii a neuralgických bolestech. Tato rostlinná droga zmírňuje bolest a navozuje spánek. Jeho užívání přináší úlevu při přepracování bez rizika vedlejších účinků.


S mátou peprnou a kadeřavou
Olej z Máty peprné (Mentha piperita), Olej z Máty kadeřavé (Mentha spicata) a extrakt Echinacea

Máta peprná (Mentha piperita) Peprmintový olej je nejrozšířenější z éterických olejů, a to jak komerčně, tak v rámci medicíny. Charakteristické spasmolytické (protikřečové), karminativní (proti nadýmání) a stimulační účinky jsou s úspěchem využívány k uvolnění kolikových bolestí a při dyspepsii. Olej je také vhodným prostředkem k rychlé úlevě při náhlých svíravých bolestech v oblasti trávicího traktu a rovněž v případě nevolností.
Máta kadeřavá (Mentha spicata) Aroma Máty kadeřavé je populárním aroma spearmintových žvýkaček a produkt by se tak mohl stát oblíbenou pochoutkou vašich dětí. Olej vykazuje silný pozitivní vliv na proces trávení, působí pozitivně při křečích, dýchacích potížích, běžném nachlazení a k posílení imunity. Olej je také skvělým doplňkem ovocných salátů.
Extrakt Echinacea (Echinacea angustifolia) Echinacea zvyšuje odolnost vůči infekcím, působí antisepticky a vždy byla využívána také obecně k "čištění krve".


S mandarinkou, vanilkou a tea tree
Ti Tree olej (Melaleuca alternifolia), Mandarinkový olej (Citrus reticulata), Vanilkový olej (Vanilla planifolia) a šípkový extrakt

Ti Tree (Melaleuca alternifolia) Ti Tree (čajovník) je populárním přírodním antiseptikem se širokým spektrem účinků. Ve spojení s medem se zmírňuje jeho hořká a trpká chuť a jeho cytofylaktické (buněčnou obnovu podporující) účinky se zvyšují. Ti Tree ovlivňuje všechny infekční procesy, včetně fermentativních (kvasných) a plísňových. Jeho antibakteriální účinky se s úspěchem využívají při léčbě dermatitid a akné (masky) či nedostatečné imunity a respiračních potíží. Jako jeden z mála olejů je použitelný také v boji s virovými a parazitárními nemocemi. Je vhodný do koupelí pro mastnou a zanícenou pokožku, podporuje proces hojení. Užívání pastilek je přínosem pro astmatiky, pacienty se zánětem vedlejších nosních dutin a chřipkou.
Mandarinka ( Citrus reticulata ) Mandarinkový olej má zvláštní vůni, která přitahuje zejména děti. Tato vůně přináší zklidnění a podporuje psychickou koncentraci. Olej působí příznivě v případě nervozity a bolestí hlavy. Nejvýznamnějšími projevy vlastností této látky jsou protizánětlivé a zklidňující účinky v případě respiračních onemocnění (rýma, angína), příznivě ovlivňuje krevní tlak a trávení. Kosmetické využití je vhodné zejména pro mastnou a zanícenou pokožku (vyrážky, angiopatie)
Vanilka (Vanilla planifolia) Vanilkový olej podporuje mimořádné antidepresivní účinky předchozího oleje. Z kosmetického hlediska je Vanilka přijatelná pro všechny typy pleti, včetně dětské pokožky. Účinně blokuje nadměrné pocení
Šípkový extrakt (Rosa canina) Stahující a posilující účinky šípkového extraktu jsou užitečné při léčbě průjmových onemocnění a onemocnění horních cest dýchacích


O firmě - Produkty - Kontakt

EN RU