O firmě Produkty Kontakt

 
BONNE SANTÉ - dobré zdraví
Zdravotní osvěžující tablety bez cukru s profylaktickými účinky


Tablety nasycené éterickými oleji a extrakty jsou originálním a ojedinělým přípravkem, který společnost AROMEDICA s.r.o. vyrábí a distribuuje. Tablety neobsahují cukr a jsou proto akceptovatelné diabetiky. Slouží jako ústní kosmetikum, profylaktikum při náchylnosti k zánětlivým onemocněním ústní dutiny a horních cest dýchacích. Účinně léčí halitózu (chronický zápach z úst) a tak výrazně zvyšují sebevědomí a sebedůvěru. Mají povzbudivé účinky při únavě a podporují soustředění. Bakteriostatické a antibiotikální účinky éterických olejů brání množení patogenních bakterií v ústech a tím omezují výskyt zánětů parodontu (krvácení dásní a rozvoj parodontitidy), a předčasné ztrátě zubů doprovázené neodstranitelným zápachem z úst. Od všech zdánlivě podobných dražé se liší přítomností přírodních éterických olejů a extraktů z bylin se všemi jejich přirozenými účinky. Stačí jedno srovnání a ucítíte ten rozdíl.

 
 
Balení: 100 pastilek v krabičce, 15 krabiček v kartonu


 
S mátou peprnou a kadeřavou
Olej z Máty peprné (Mentha piperita), Olej z Máty kadeřavé (Mentha spicata) a extrakt Echinacea

Máta peprná (Mentha piperita) Peprmintový olej je nejrozšířenější z éterických olejů, a to jak komerčně, tak v rámci medicíny. Charakteristické spasmolytické (protikřečové), karminativní (proti nadýmání) a stimulační účinky jsou s úspěchem využívány k uvolnění kolikových bolestí a při dyspepsii. Olej je také vhodným prostředkem k rychlé úlevě při náhlých svíravých bolestech v oblasti trávicího traktu a rovněž v případě nevolností.
Máta kadeřavá (Mentha spicata) Aroma Máty kadeřavé je populárním aroma spearmintových žvýkaček a produkt by se tak mohl stát oblíbenou pochoutkou vašich dětí. Olej vykazuje silný pozitivní vliv na proces trávení, působí pozitivně při křečích, dýchacích potížích, běžném nachlazení a k posílení imunity. Olej je také skvělým doplňkem ovocných salátů.
Extrakt Echinacea (Echinacea angustifolia) Echinacea zvyšuje odolnost vůči infekcím, působí antisepticky a vždy byla využívána také obecně k "čištění krve".


S grapefruitem
Grapefruitová silice (Citrus paradisi) a extrakt Schizandra chinensis

Grapefruit (Citrus paradisi) je stimulační a osvěžující agens. Vykazuje významné antidepresivní účinky a zároveň pozitivní efekt při respiračních problémech či běžném nachlazení. Působí jako psychostimulant i uklidňující agens při nervozitě a bolestech hlavy. Je vhodný pro koupele a masážní směsi určené k celkovému posílení organismu a podpoření schopnosti soustředit se.
Schizandra chinensis. Japonská medicína využívá léčebné účinky této rostliny k léčbě onemocnění jater. Deriváty z této léčivky jsou užívány také ke zlepšení funkce žaludku či celého trávicího systému. Navíc bylo zjištěno, že látky v ní obsažené mají pozitivní efekt na krevní oběh, neboť normalizují krevní tlak. Schizandra má rovněž prokázané baktericidní účinky na stafylokoky, E. Coli a některé patogenní houby. Velmi důležitým faktorem ve využití léčivých účinků rostliny je fakt, že nemá prakticky žádné vedlejší účinky a ani po delším užívání neztrácí na efektivitě. Užívání je prospěšné také v případech úzkosti, únavy, přepracování, při léčbě astmatu ( působí jako antitusikum ) a virových infekcí.


S muškátovou šalvějí a eukalyptem
Olej ze Šalvěje muškátové ( Salvia sclarea ), Eukalyptový olej ( Eucalyptus globulus ) a extrakt z Kozlíku lékařského

Šalvěj muškátová (Salvia sclarea). Rostlina bývá většinou využívána k léčbě poruch trávení a vylučování (onemocnění ledvin). Vykazuje významné účinky protikřečové, karminativní (proti nadýmání),adstringentní (stahující), povzbuzující chuť k jídlu. Lze ji doporučit jako velmi prospěšnou rovněž v případě tzv. ženských potíží.
Eukalyptus (Eucalyptus globulus). Eukalyptový olej je pravděpodobně nejúčinnějším antiseptikem ve své třídě. Vedle antiseptických účinků vykazuje také účinky stimulační. Vnitřně býval používán ve velmi nízkých dávkách při plicní tuberkulóze a dalších mikrobielních onemocněních plic a průdušek. Jeho použití vně se doporučuje při všech potížích v oblasti hrtanu.
Extrakt Kozlíku lékařského (Valeriana officinalis) Kozlík je účinným karminativním (proti nadýmání) a protikřečovým prostředkem. Má významný vliv na cerebrospinální systém a je užíván jako sedativum vyšších nervových center při nervovém vyčerpání, epilepsii, hypochondrii a neuralgických bolestech. Tato rostlinná droga zmírňuje bolest a navozuje spánek. Jeho užívání přináší úlevu při přepracování bez rizika vedlejších účinků.


S mandarinkou, vanilkou a tea tree
Ti Tree olej (Melaleuca alternifolia), Mandarinkový olej (Citrus reticulata), Vanilkový olej (Vanilla planifolia) a šípkový extrakt

Ti Tree (Melaleuca alternifolia) Ti Tree (čajovník) je populárním přírodním antiseptikem se širokým spektrem účinků. Ve spojení s medem se zmírňuje jeho hořká a trpká chuť a jeho cytofylaktické (buněčnou obnovu podporující) účinky se zvyšují. Ti Tree ovlivňuje všechny infekční procesy, včetně fermentativních (kvasných) a plísňových. Jeho antibakteriální účinky se s úspěchem využívají při léčbě dermatitid a akné (masky) či nedostatečné imunity a respiračních potíží. Jako jeden z mála olejů je použitelný také v boji s virovými a parazitárními nemocemi. Je vhodný do koupelí pro mastnou a zanícenou pokožku, podporuje proces hojení. Užívání pastilek je přínosem pro astmatiky, pacienty se zánětem vedlejších nosních dutin a chřipkou.
Mandarinka ( Citrus reticulata ) Mandarinkový olej má zvláštní vůni, která přitahuje zejména děti. Tato vůně přináší zklidnění a podporuje psychickou koncentraci. Olej působí příznivě v případě nervozity a bolestí hlavy. Nejvýznamnějšími projevy vlastností této látky jsou protizánětlivé a zklidňující účinky v případě respiračních onemocnění (rýma, angína), příznivě ovlivňuje krevní tlak a trávení. Kosmetické využití je vhodné zejména pro mastnou a zanícenou pokožku (vyrážky, angiopatie)
Vanilka (Vanilla planifolia) Vanilkový olej podporuje mimořádné antidepresivní účinky předchozího oleje. Z kosmetického hlediska je Vanilka přijatelná pro všechny typy pleti, včetně dětské pokožky. Účinně blokuje nadměrné pocení
Šípkový extrakt (Rosa canina) Stahující a posilující účinky šípkového extraktu jsou užitečné při léčbě průjmových onemocnění a onemocnění horních cest dýchacíchSe skořicí, vanilkou, hřebíčkem, citronem, černým pepřem a řebříčkem
Skořice ( Cinnamomum zeylanicum), Vanilka ( Vanilla planifolia ), Hřebíček ( Syzygium aromaticum ), Citron (Citrus limonum ), Máta peprná ( Mentha piperita ), extrakt Řebříčku ( Achilea millefolium).

Skořice je výborným přírodním antiseptikem a antispazmatikem. Podporuje tedy léčbu a prevenci onemocnění horních cest dýchacích, uvolňuje křeče.
Vanilka působí antidepresivně a zjemňuje chuť celé směsi.
Hřebíček je znám svými dezinfekčními a zklidňujícími účinky na zanícené dásně a sliznici dutiny ústní. Omezuje tvorbu aftů a pomáhá zmírňovat bolesti zubů.
Citron je velkým přínosem v boji s virovými infekcemi. Oceníme ho tedy při angíně, laryngitidě, rýmě a oparech. Povzbuzuje trávení.
Máta peprná má výrazné spasmolytické (protikřečové), karminativní (proti nadýmání) a stimulační účinky, které jsou s úspěchem využívány k uvolnění kolikových bolestí a při dyspepsii.
Extrakt řebříčku chrání sliznici dutiny ústní.


O firmě - Produkty - Kontakt

EN RU